KONST / Litografier / Grafiskt blad 13351059
*
nr 1335 1059
Taimi Borg
(f. 1941), Sverige
Grafiskt blad, "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 19:59:38
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej ramad gicléetryck gicléetryck på duk litografier lös duk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige taimi borg
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:27
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:56
-
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:16
-
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:48
*
Taimi Borg
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
nr 1335 1059
Taimi Borg
(f. 1941), Sverige
Grafiskt blad, "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej ramad gicléetryck gicléetryck på duk litografier lös duk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige taimi borg
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:27
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:56 -
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:16 -
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:48